V boju za končno sedmo mesto je bila s 83:78 boljša Rusija. Slovenija je tako zapravila dober vtis, ki si ga je priborila z nastopi do osmine finala.
Zadnja slovenska tekma, kot smo v šali dejali, kazenska tekma pred praznimi tribunami, ni minila v revijalnem vzdušju. Slovenci so resda igrali brez rahlo poškodovanega Jake Lakoviča, a sta Goran Dragič in Sani Bečirovič dobro organizirala slovensko peterko. Naši so vodili do tretje četrtine, največ za 14 točk, ko so jih Rusi prvič ulovili. Prednost sta si obe ekipi nekajkrat izmenjali, v zadnji četrtini pa je stvari v svoje roke vzel Boštjan Nachbar. Tri trojke, prodor in dva prosta meta sta bila izkupiček za slovensko vodstvo petih točk, dve in pol minute pred koncem. Po minuti odmora Rusov, pa se je, podobno kot proti Španiji, slovenska igra razpadla. Do konca so Rusi dosegli 14 točk, Slovenci pa le štiri.
Memi Bečirovič: »Igralci se ob koncu tekme niso držali dogovora. Priznam. Sem žalosten. Vtis smo s tremi porazi zelo pokvarili.«
Goran Dragič: »Dobršenj del tekme so igrali dobro, na koncu pa nismo bili pravi. Vsi se moramo pogledati v ogledalo.«
Boštjan Nachbar: »Po domače rečeno, crknili smo.«
Tudi igralci so bili vsi po vrsti podobnega razpoloženja, zavedajoč se, da so, kljub zgodovinski uvrstitvi v četrtfinale, popustili takrat, ko najboljše ekipe pokažejo največ. Poraz je zabolel tudi vse slovenske košarkarske navdušence, ne toliko zaradi izgubljenega sedmega mesta, pač je vtis slovenskega nastopa na Mundobasketu precej pokvarjen. Slovenija je odlična igrala do osmine finala, v zaključku prvenstva pa žal prikazala precej slabosti. In seveda poraja se tudi vprašanje, komu koristijo tekme za sedmo in peto mesto?
SLOVENIJA - RUSIJA 78:83
(Nachbar 20, Dragič 15, Bečirovič in Slokar 12; Mozgov 19, Fridzov 18...)


























Slovenci so zelo dobro igral ampak ti k nagajajo slovencem so zelo slabi Kako lahko en sam igra proti dvem ekipam?